- ElektraBregenz TKF 7205 hőszivattyús szárítógép 7 kg A++
- Időtakarékos programok30 perces gyors száradási program. és az ElektrBregenz mosógépekben tisztult ruha, a 14 perces gyorsmosással együtt kevesebb, mint egy óra alatt tiszta és száraz a ruházat
- Kondenzátoros szárító hőszivattyú technológiával
- Energiahatékonysági osztály : A ++
- 7 kg ruha töltet
- LED kijelző érzékelő gombokkal
- 16 szárítási program
Pamut vasszáraz, pamut szekrényszáraz, pamut szekrény száraz +, pamut extra száraz, könnyű ápolás, vasszáraz, könnyű ápolás szekrényben, finom, frissítés, időprogram 45 perc, időprogram 30 perc, ing, sportruházat, BabyProtect, Xpress , Napi, Farmer - Rozsdamentes acél dob, fordított dobmozgás
- GentleWave méhsejtes ruha kímélő dob
- Sensoros száítás
- Legfeljebb 24 órás indítási késleltetés és a hátralévő idő kijelzése
- Nagy töltőnyílás a könnyű be- és kirakodáshoz
- belső led világítás
- Közvetlen kondenzvíz elvezetés lehetséges
- gyermekzár
- H x Sz x M: 84,6 x 59,7 x 58,8
1. Energia felhasználás :
A hőszivattyús modellek ennél sokkal gazdaságosabbak: A-tól A+++ energiaosztályig állnak a vásárlók rendelkezésére.
Egy hőszivattyús géppel akár 67% energiát is megspórolhatunk egy kondenzációshoz képest.
Környezeti és gazdasági szempontból sokkal jobb választás, jelenleg a legmodernebb, leggazdaságosabb szárítók.
Az éves áramfogyasztásukról elmondható:
a B energiaosztályú kondenzációs gép akár 560 KWh/év áramot fogyaszthat.
A hőszivattyús gépeknél egy átlagos A+ enrgiaosztályú fogyasztása kb. 257 KWh/év,
az A+++-osak jóval kedvezőbb, kb. 189 KWh/éves fogyasztásúak.
2. Hőszivattyús szárítók működési elve :
A hőszivattyús gép jelenleg a legmodernebb technológiával készült szárító, mely energia takarékos és gazdaságos.
A kondenzációs készülékhez képest fele-harmada annyi energiát fogyaszt, drágábbak is, de hosszabb távon megéri a befektetést.
Működési elve hasonló, mint a hűtőgépnek, mivel zárt rendszerben keringteti a meleg levegőt és lehűtve azt párátlanítja.
Előnye, hogy minimális hőveszteség nélkül tudja szárítani a ruhákat, e miatt fogyaszt kevesebbet.
Alacsonyabb hőfokon szárít, 50 fok körül, így a kényesebb ruhaneműket is képes kezelni.
3. Szárítási hőfok, zaj, hasznos funkciók :
A hőszivattyús gépek 50 fokos levegőt keringtetnek a dobban, e miatt a hőre érzékenyebb anyagokat is bátrabban bele lehet tenni.
A ruha címkéjén a szárító ikon ábrája: egy négyzetalakban kör, amibe pöttyöt helyeztek, minél több pötty van benne, annál jobban viseli a ruhanemű a melegebb hőfokon történő szárítást.
Általánosságban elmondható a típusról, hogy 65 dB-es zajjal működnek, körülbelül olyan hangosak, mint egy mosógép.
Néhány hasznos funkcióról:
a rég nem használt ruháit a frissítési funkcióval tudja felfrissítheti, így nem szükséges a ruhaneműnek az átöblítése, átmosása sem.
Szekrényszáraz beállítással, a ruhákat teljesen szárazon veheti ki, csak be kell pakolnia a helyükre a polcokra.
Érzékeny textíliák szárításának kiválasztásával a kényesebb ruhák is kezelhetővé vállnak.
A vasalást, gyűrődést könnyítő funkcióval a későbbi munkánkat tudjuk segíteni.
Az ECO funkció választásával (nem minden készülékben van) az energiafogyasztást lehet még jobban minimalizálni.
De már azzal is sokat telhetünk a komfortosabb környezetünkért, ha csak 90%-ban szárítjuk meg a ruháinkat.
Bár a nadrágok zsebei, a duplarétegű részek enyhén nedvesek maradnak, azonban így is sokkal gyorsabban elpakolhatóvá vállnak és kevesebb áramot használtunk fel. Ha vasalva pakoljuk el ruháinkat, akkor az a minimális nedvesség még jól is jön, könnyebben, gőzfunkció nélkül tudunk kivasalni.
A szárítógépek másik, nem elhanyagolható haszna, hogy a nedves ruhákból kinyert víz nem a lakásunkat fogja tovább nedvesíteni, és a penész kialakulásának lehetőségét is nagyban csökkenteni tudjuk az által, hogy a tartályba gyűlik össze a víz legnagyobb része. Egy szárítás alkalmával fél, másfél liter vizet is kiönthetünk a tartályból (ez textília függő, a törülközőkből jóval több nedvesség jön ki, mintha ingeket szárítanánk).
4. Tisztítás, szűrők
A szárítógépek rendszeres karbantartást igényelnek, mely könnyen és gyorsan elvégezhető.
A víztartályt ajánlott minden szárítási ciklus után kiüríteni: ki kell húzni a tartályt a készülékből és a kondenz vizet egyszerűen a lefolyóba kell önteni. Sok készülék alkalmas arra, hogy a lefolyóhálózatra lehessen csatlakoztatni, így a víz egyszerűen magától távozik, és nem kell a tartályból kiöntögetni. Az így kinyert kondenzációs víz öntözésre nem alkalmas, azonban a vasalónkba önthetünk belőle (tulajdonképpen egy nagy tisztaságú desztillált vízről beszélünk).
A szárítógépek egy vagy két szöszszűrővel vannak ellátva.
-Az ajtó és a dob között található a szűrő, mely egyszerűen kihúzható, szétnyitható, a szösz eltávolítása után összepattintva visszahelyezhető a gépbe. Ezt minden szárítás után tisztítani kell, ha nagyon eltömődik, nem fog megfelelően működni a gép.
-Az alsó szűrőt csak az ötödik szárítási ciklus után kell kitisztítani, ezt a gép ki jelzi magától. A szűrőt ki lehet porszívózni, vagy kefével megtisztítani a kosztól és a szűrő szivacsát víz alatt ki kell mosni.
A dobot időnként ajánlott ecetes ronggyal áttörölni, hogy a ruhákból lerakódott mosószer maradványoktól meg tudjuk tisztítani a gép belsőjét. A külső felületet nedves ronggyal lehet megtisztítani a gép áramtalanítása után.
5. Összeszerelhetőség, mosó-szárítógép?
Amennyiben elöltöltős mosógépünk van, akkor a szárítógépet egy összeépítő kerettel a mosógép fölé tudjuk stabilan és biztonságosan helyezni. Ezzel a megoldással élhetünk kis helyiségek esetében, ebben az esetben egy helyre kerül a mosás és a szárítás, így időben gyorsabban végzünk a házimunkával. Sok esetben a keretben egy kis kihúzható polc is helyet kap, melyre a ruha gyűjtő kosarat tehetjük, használata tehát kényelmes is.
Egy készülékkel kiválthatja a mosási és szárítási fázist az egybe épített mosó-szárítógépekkel, emiatt kevesebb helyre van szüksége az elhelyezéskor, azonban vannak hátrányai is. A szárítás nagy energia fogyasztással jár, az egybe épített gépek nem tudnak olyan hatékonyak lenni, mint a különálló szárítógép és a különálló mosógép. Míg egy hőszivattyús szárító akár A+++ -os energiabesorolású is lehet, addig a mosó-szárítógép B-től, A-s energia besorolású készülék (az A minősítés leginkább a gazdaságos mosásnak köszönhető…). Másik hátránya, hogy ha maximumon akarja kihasználni a mosást, akkor szárítás előtt a ruhákból ki kell vennie, mert szárítani nem tud a készülék annyi ruhát, mint kimosni. Általában 2-3 kg-val kevesebb ruhamennységet tud szárítani, mint mosni, vagy nem tesz annyit a dobba mosáskor, de akkor nem használja ki a mosógép kapacitását, és többször kell használnia a gépet. Ha van rá lehetősége, akkor mindenképp gazdaságos és környezetbarát megoldás a külön készülék vásárlása mindkét feladat elvégzésére.
Végszó
A szárítógép egyre elterjedtebb, már nem számít annyira luxuscikknek, egyre több család otthonában megtalálható, főként kisgyerekes családoknál, vagy olyan otthonokban, ahol magas a páratartalom és a hidegebb időkben penészesedéssel küzdenek. A minimalisták körében is népszerű, kevesebb ruhára van szükség, ha pár óra alatt újra hordható darabokat tudunk visszatenni a szekrénybe, kevesebb ruhanemű révén rendezettebb háztartást tudnak vezetni.
A szárítónak praktikus előnyei vannak, mindenképpen ajánlom használatát, általa rendezettebb, egészségesebb otthoni környezetet tudunk fenntartani családunk számára.